20th Century Fox akvizicí společnosti Walta Disneyho

fox-studios-simpsons

The Walt Disney Company v našem století mohutně investuje. Po koupi Pixaru, Marvelu a Lucasfilmu oznámila tento týden svou zatím největší investici (nejen) ve filmovém průmyslu. Po opakovaných jednání se společností 21st Century Fox mediálního magnáta Ruperta Murdocha došlo k dohodě o její akvizici za 52,4 miliardy amerických dolarů, když do této částky Disney zahrne i skoro čtrnáctimiliardový dluh „Foxů“, takže obchod vyjde celkem na 66,1 miliardy dolarů. Kromě legendárního filmového studia 20th Century Fox získá Disney i 39 % akcií společnosti Fox na placené televizní platformě Sky v Evropě (Velká Británie, Irsko, Německo, Rakousko a Itálie).

Mimo domluvený kontrakt zůstala práva na televizní kanály Fox Broadcasting, Fox News Channel, Fox Business Network, FS1, FS2 a Fox Sport, jež zamíří do nové společnosti. Do jednoho filmového vesmíru tak bude možné zapojit i komiksové hrdiny z X-Menů, Deadpoola nebo Fantastické čtyřky, což bude Marvel zcela určitě zajímat. Bonusem bude získání práv kupříkladu na Smrtonosné pasti, Vetřelce a hlavně Avatara.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>