Nový budějovický CineStar zvýší domácím multiplexům laťku

IGY-CB

Třetího listopadu otevírá v Českých Budějovicích v nových větších prostorách nákupní a společenské IGY Centrum na Pražské třídě. Najdeme zde i provozovnu řetězce CineStar, která se s vybavením od společnosti AV MEDIA zařadí mezi nejmodernější multiplexy v republice. Na devět sálů s celkovou kapacitou 1367 míst připadá devět DCI serverů Doremi, ale deset projektorů Christie. Sál 3 je totiž vybavený dvojicí 2K projektorů pro duální 3D projekce ve špičkové kvalitě.

„Vlajkovou lodí“ je však Sál 1 s plátnem o rozměrech 16 x 7 metrů a 350 sedadly, který má v projekční kabině 4K projektor Christie CP4230 (stejně jako druhý největší Sál 4), samozřejmostí jsou zde i technologie 3D, což lze vlastně vztáhnout také na ozvučení Dolby ATMOS. Zmíněný Sál 4 je zatím ATMOS Ready, zbytek sálů odpovídá současnému standardu Dolby Surround 7.1. Sotva budete domovský „singl“ rozšiřovat na multiplex, ale v jednotlivých kinosálech můžete najít inspiraci třeba pro jeho redigitalizaci. Ve společnosti AV MEDIA vám určitě rádi poradí.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>