Ovčáček čtveráček táhne i do kin

ovcacek-ctveracek

Aktuální tahák alternativního obsahu představuje nekorektní kabaret Ovčáček čtveráček režiséra i autora Petra Michálka z Městského divadla Zlín, který se stal událostí a soubor musel z kapacitních důvodů odmítnout nabídky ze čtyřiceti českých a moravských měst. Lístky na derniéru, kterou odehraje 7. února v 17:15 v rámci hostování v pražském Divadle Za plotem při Psychiatrické léčebně v pražských Bohnicích, se prodaly za osm minut, ale v přímém přenosu budou moci představení shlédnout diváci ve více než šedesáti kinosálech.

Jde převážně o „singly“, ale na soupisce nechybějí ani provozovny multiplexu CineStar. První provozovatelé kin, zatím hlavně ve velkých městech, už hlásí vyprodáno. Přímý přenos bude totiž poslední možností představení shlédnout, záznam nebude pořizován a divadlo už nebude inscenaci dále uvádět. Petr Michálek, jehož inspiroval absurdní sled událostí kolem udělování státních vyznamenání loni na podzim, nalezl uměleckou paralelu s postavou Huga Pludka z Havlovy Zahradní slavnosti, který společensky stoupá díky dokonalému ovládnutí obsahově prázdných frází. Ideálního představitele Ovčáčka čtveráčka získal režisér v Marku Příkazkém, který se do postavy dokázal dokonale vtělit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>