Archiv rubriky: Cinema Czech

Zveme vás na čtvrtý Cinema Czech

Cinema-Czech_2018_ilu

Plánujete rádi s velkým předstihem? Pak vás už nyní co nejsrdečněji zveme na čtvrtý ročník konference Cinema Czech, který proběhne ve dnech 19. a 20. března 2019. O místě konání vás budeme včas informovat, ale už nyní je jisté, že účastníci konference se budou moci seznámit s novou speciální technologií pro kina, a sice LED HDR stěnou. Aktuality můžete průběžně sledovat na webu cinemaczech.cz.

Ohlédnutí za 3. ročníkem konference Cinema Czech 2018

CC2018_uvodka

Třetí ročník konference Cinema Czech, na níž vedle Unie Digitálních Kin participují Asociace provozovatelů kin a Unie filmových distributorů, proběhl ve dnech 20. a 21. února ve známých prostorách pražského multiplexu CineStar Černý Most, ale druhý den došlo rovněž na komentovanou prohlídku prvního tuzemského megaplexu Cinema City na Chodově, kde mezi technologická lákadla patří sál s technologií 4DX, nabízející divákům vedle rozpohybovaných sedaček i stimulaci dalších smyslů. Programem konference prolínaly bloky velkých i menších filmových distributorů (Falcon, CinemArt, Vertical Entertainment, Bioscop a Bontonfilm, resp. APK Cinemaservice a NFA), takže kinaři, kteří mezi sto dvaceti osmi akreditovanými účastníky převažovali, získali ze sérií trailerů a ukázek reprezentativní přehled, nač se mohou v dalších měsících roku 2018 těšit. Ostře sledované byly i obě panelové diskuze, jak s tuzemskými systémovými integrátory a technologickými distributory (AV MEDIA, D-cinema, ALTEI, Nowatron, Audiomaster), tak zástupci světových výrobců (Christie, Barco, NEC, Dolby Labs., CinemaNext). Celý příspěvek

Program konference Cinema Czech 2018 je kompletní

Cinestar-sal

Třetí ročník konference Cinema Czech, kterou pořádá Unie Digitálních Kin společně s Asociací provozovatelů kin a Unií filmových distributorů, se koná ve dnech 20. a 21. února v dobře známých prostorách pražského multikina CineStar v Centru Černý Most. Po podrobnějších informacích z tohoto měsíce se nyní můžete seznámit s kompletním programem akce, na kterou vás ještě jednou srdečně zveme, i když jedno překvapení v tuto chvíli ještě nebudeme prozrazovat. Jde o exkluzívní předpremiéru očekávaného českého filmu, připravenou pouze pro vás, která začne ve středu v 15:40 a celou konferenci ukončí. Program Cinema Czechu 2018 si můžete prostudovat níže.

program_Cinema-Czech-2018_v1

Informace o třetím ročníku Cinema Czechu

CinemaCzech

Na webu Cinema Czech, kde se můžete na akci také registrovat, se objevily podrobnější informace o třetím ročníku stejnojmenné konference, která se uskuteční 20. a 21. února v osvědčených prostorách pražského multiplexu CineStar na Černém Mostě, ale program zahrne i návštěvu jediného tuzemského megaplexu na Chodově, jež obsáhne i „akční“ kinosál s technologií 4DX. Jinak na vlastní oči uvidíte v akci RGB laserový projektor nové generace Christie CineLife CP4325-RGB i kvalitu filmů zpracovaných technologií EclairColor, které je HDR řešením pro kina. Nebude chybět ani tradiční večerní posezení, tentokrát v restauraci Koliba s cimbálovou muzikou.

Zveme vás na třetí Cinema Czech

CC2018

Vážení přátelé, zveme vás co nejsrdečněji na třetí ročník konference Cinema Czech, který proběhne ve dnech 20. až 21. února 2018, bližší informace o konkrétním kině brzy doplníme. Loňský ročník přilákal více než stovku účastníků. Naším společným cílem nadále zůstává sledovat nové trendy a technologie i sdílet s ostatními kolegy úspěšné projekty. Celý příspěvek

Ohlédnutí za konferencí Cinema Czech 2017

CCzech17

Druhý ročník konference Cinema Czech se uskutečnil 21. a 22. února opět v prostorách pražského multiplexu CineStar Černý Most, takže srovnání s loňským rokem i nastupujícími trendy se přímo nabízelo. Jestliže před dvanácti měsíci zde zazněla diskuze o 3D formátu Dolby Atmos, nyní zdejší sál číslo devět vybavený odpovídající technologií jeho zvukové stopy „hraje“ nejlépe v celé republice. Programem konference v obou dnech prolínaly bloky velkých filmových distributorů (Cinemart, Freeman Entertainment, Falcon, Bontonfilm a Bioscop), takže technické příspěvky, vyžadující větší míru soustředění, střídaly trailery i ukázky řady očekávaných „trháků“ pro příštích deset měsíců, dlužno poznamenat, že jak hollywoodské, resp. evropské provenience, tak i domácích. Úvod konference patřil představení partnerů z širší platformy konference, Unie Digitálních Kin, Asociace provozovatelů kin a Unie filmových distributorů, stejně jako tří našich klíčových systémových integrátorů AV MEDIA, D-cinema a ALTEI. Celý příspěvek

Cinema Czech zakončí předpremiéra filmu Masaryk

masaryk_infilm

Součástí druhého ročníku konference Cinema Czech, která proběhne 21. a 22. února v Praze v prostorách multikina CineStar Černý Most, bude exkluzívní předpremiéra filmu Masaryk(viz foto Karla Rodena v hlavní roli Jana Masaryka), který celou akci zakončí. Životopisný snímek režiséra Julia Ševčíka díky krátkému nasazení v kina Lucerna koncem prosince splnil podmínky výročních cen Český lev a získal impozantních čtrnáct nominací. Kompletní program už nějaký čas najdete na webu www.cinemaczech.cz, kde se stále ještě můžete na konferenci zaregistrovat.

Už tradičně zde nebudou chybět bloky velkých filmových distributorů, informace o aktuální strategii a výzvách Státního fondu kinematografie, technologické novinky kolem obrazu a zvuku v DCI digitálních kinech. Inspirativně může působit i prezentace tří úspěšných kino projektů loňského roku. V úterý se pak můžete těšit na společenský večer s dobrým jídlem a pitím ve vyhlášené staročeské restauraci U Fleků.

Zveme vás na druhý Cinema Czech

oc-cerny-most

 Vážení přátelé, zveme vás co nejsrdečněji na druhý ročník konference Cinema Czech, který proběhne ve dnech 21. až 22. února 2017 v Praze opět v prostorách multiplexu CineStar Černý Most. S blížícími se vánočními svátky jsme pro vás připravili rovněž malý vánoční dárek. Pokud se zeregistrujete na webu cinemaczech.cz prostřednictvím elektronického formuláře už nyní, získáte od nás ubytování v rámci konference jako dárek zdarma. Tato vánoční nabídka platí až do 6.ledna 2017. Můžete se těšit na řadu zajímavých hostů, bohatý program a večerní setkání při sklence dobrého vína. Pro členy UDK a APK je celá akce zdarma. Mimo jiné se zde dozvíte novinky o objektově orientovaném 3D zvuku Dolby Atmos, moderním standardu HDR nebo revoluční masterovací technologii EclairColor. Kompletní program najdete už brzy na našich webových stránkách.